[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

WWDC 2017 etkinliğine damga vuran iOS 11 işletim sistemi beta sürümü kullanılmaya başlandı. Herkese açık sürümü ay sonunda yayınlanması beklenen iOS 11 işletim sisteminin ilk geliştirici beta sürümü de çoktan kullanıma girdi. Tabi ki her işletim sisteminde olduğu gibi bu sürümünde ilk betalarda bazı hatalar olduğu ortaya çıktı. İşte ilk hatalar ver bu hatalar için önerilen çözümler.

iOS 11 Beta 1 Sürümünde Sonra Oluşan Hatalar

Öncelikle şunu belirtelim bu hatalar hem kullanıcı yorumlarında yer alan hem de ilk testlerde ortaya çıkan hatalar. Yani doğrudan Apple tarafından gelen bir bildiri yok.

• Uygulamalarda sanal klavye donma sorunlarıyla karşı karşıya kalabiliyor. Sorun telefon kilit tuşuna basıp yeniden açtığınızda gideriliyor. Bazı durumlarda reset atmak gerekebiliyor.
  • iPhone 5S serisinde arama sorunları yaşanıyor. Bazen arama yaptığınızda arama yapılmıyor ve arama ekranı donuyor. Bu sürekli tekrar eden bir sorun değil ama bu gibi bir durumda telefonu resetlemeniz gerek.
  • Kontrol merkezinde bazı uygulama hataları var. Mesela Bluetooth görüntülemesinden sorun yaşayabiliyorsunuz. Açıkken kapalı, kapalıyken açık konumda görebiliyorsunuz. Genelde birkaç kez özellik açılıp kapanınca sorun düzeliyor.
  • App Store için eski simge özellikle iPhone 5s serisinde görüntülenebiliyor.
  • Mesajlarda paylaş uygulaması görüntülenmeye biliyor. Bunun dışında telefonu yeniden başlatmak gerekiyor.
  • Dock yerleşimi iPad serisinde sorunlar çıkarabiliyor. Genelde gece modunda. Çözümü ise yine aynı resetlemek.
  • Pil yüzdesi açılsa da görüntülenmiyor. Bu sorunda iPhone 6S ve iPhone 5S modelinde çok sık yaşanıyor.
  • Otomatik parlaklık kendiliğinden devre dışı kalabiliyor.
  • Safari’de ani çökmeler yaşanabiliyor.

NOT: Tüm bu sorunlar ilk beta sürümünde karşımıza çıkan bazı sorunlar. Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor henüz beta 1 sürümünde olduğumuz için bu hatalar oldukça normal ve küçük hatalar. Şimdilik telefonu yeniden başlattığınızda birçok sorun çözülüyor. Fakat tabi ki yeni sürümlerde hatta belki herkese açık sürümde bu sorunların giderilmesi bekleniyor. Farklı bir iOS 11 sorunuyla karşılaşırsanız yorumlarınızı bekliyoruz.