turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    Senior Member cemil2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    47 Toplam

Standart çanak anten yapımı

arkadaslar bu konuda googledan arastırma yaptım ve kendımız alcı veya polyester gıbı maddelerden kendı canaklarını yapanların yorumlarıyla karsılastım .ne derece dogru bılmıyorum ama bana göre bı lafı bırden fazla kişi konusuyorsa gerceklık payı mutlaka vardır.ayrıca bazı uydu hakkında dergılerde bu konuda bılgı verılıyormus ve işe yarar sonuclar elde edılmıs.sizler daha önce bu konu hakkında bilgi ve deneyımlerınız varsa bu topic altında paylasalım.uydu meraklısı olarak kendı canak antenını yapıp ondan yayın seyretmek gercekten ıyı bı duygu olur bızler için
    AlıntıAlıntı

Senior Member fbekir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    65 Toplam

Standart Cevap: çanak anten yapımı

ben yilllar once yapmistim. 3 metrelik ama turkce tam kelimesini bilmedim icin madde ismini yazamam
    ben o zamanlar bulgaristanda da yasiyordum yapmis oldum anteni filimle kaplamistim sinyalin gecmesi icin ve sonuc mukemmelldi. yilbasinda bg gidersem buraya fotolarini eklerim..........
    AlıntıAlıntı

Senior Member cveneburi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    206 Toplam

usta ilginç bir fikir.bu işle uğraşanlar birikimlerini paylaşsalar çok iyi olur.160 cm anten var bende.kimseyle paylaşmadım ama hep düşündüm antene ek yapabilirmiyim diye.mesela biraz büyük çaplı antenin uçları arkaya kıvrık şekilde bu uçlara bir kaç yerden delik açsak antenimizin ebadına uygun aliminyum kessek açıyı bozmayacak şekilde deldiğimiz deliklerre vidalarla monte etsek .10 cm veya 20 cm lik bir ekin odağıda çok etkilemeyeceğini düşünüyorum .aslında bu tür denemeler yapmamız lazım .150 cm anten alıp sonra ne kadar ekte bozulmuyorsa o kdar ek yapıp daha büyük çaplı anten sahibi olsak ne kadar güzel olurdu
    AlıntıAlıntı

Junior Member l.messi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 Bu Konu icin
    2 Toplam

ArkadaŞlar benİm bİlgİmİde paylaŞmak İstedİm benİm abİm Çanak anten İŞlerİyle ugraŞiyor Çanak yapiliŞi Çok uzun ama kisaca anlaticam ham maddesİ polyester ve tİnerdİr. Yaptigi Çanaklar 4 metrelİk ve 5 metrelİk Çanaklari yapar hatta yaptigi Çanaklari taktigimizda olmuŞtur vede Çanaklarin kaliplari vardir kaliplarin ÜstÜne dÖkÜlerek Şekİl verİlİr yapimida salam olsun dİye 1 hafta 2 veya 3 gÜn beklenİr Çanagin yapimida Çok Önemlİdİr yÜzeyİ ne kadar pÜrÜssÜz ve temİz olursa yapiminda bozukluk yoksa Çanagin sİnyal alma gÜcÜ o kadar gÜÇlÜ ve kolay olur
    AlıntıAlıntı

5. Teşekkür edenler:

-=ismail=- (15.02.2011) , ADANALI. (10.02.2011)

Vip Member ADANALI. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    57 Toplam

@I.messi
    Arkadasim bulundugunuz yer neresi ?
    Türkiyedemi yapiyor agabeyiniz bu canaklari ?
    Görüsmek üzere...
    AlıntıAlıntı