Şu an Apple’ın gündeminde iPhone X akıllı telefonları olsa da bunun dışında yeni yazılımlar üzerinde de çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Bu noktada en çok üzerinde durulan yazılım ise mobil işletim sistemi yazılımı olan iOS 11. Büyük beklentilerle yayınlanmasına karşın, çok ciddi sorunlarla gelen iOS 11 işletim sisteminin hala stabil bir hale gelmediğini görüyoruz. Son olarak yayınlanan iOS 11.1 sürümüyle beraber büyük oranda hatalar giderilmişti fakat bazı sorunlar hala gündeme gelmeye devam ediyor. En son otomatik düzeltme konusunda yeni bir sorun ortaya çıktı. Bu sorunla beraber kullanıcıların “i” harfini kullanmakta sorun yaşadığı haberleri gündeme geldi.
iOS 11.1 “İ” Harfi Sorunu Nasıl Çözülür?

Yaşanan sorunda iOS 11.1 işletim sisteminde kullanıcı “i” harfine bastığında, otomatik düzenleme bu harfi “A” olarak düzelterek tamamlıyor. Yaşanan sorunun hemen hemen her iPhone modelinde ortaya çıktığı belirtiliyor.
Hesap makinesinde yer alan sorunda olduğu gibi bir sorunla karşı karşıya kalan Apple’ın ise durum hakkında bir yönerge yayınlaması gündem oldu. Teknoloji devi bir yönerge yayınlayarak kullanıcıların geçici olarak hatayı nasıl düzelteceklerini gösterdi. Yeni güncellemede düzeltilecek olan ilk sorun olarak listeye alınan sorunun geçici çözüm önerilerine geçelim.

• Ayarlar > Genel > Klavye > Metin Değişimi” yolunu izleyip düzenlemeleri yapacağınız alana girmeniz gerekiyor.
  • Buradan ise “+” simgesine basarak, cümle için büyük harf “I” yazmak ve kısayol içinde “i” yazmak gerekiyor.

Bu şekilde sorunun çözümü geçici olarak sağlanmış oluyor. Fakat yine de güncellemelerin bir an önce gelmesi gerekiyor.