iPhone .aac formatında zil seslerini tanıyor. Müzik parçalarının ise birçoğu .mp3 formatında. Bu konumuzda .mp3 dormatında iphone zil sesi bulup, bu sesleri iPhone’umuzun anlayacağı .aac formatına nasıl dönüştüreceğimizi anlatacağız.

Yapılacak İşlemler:

1. Adım- mp3 formatında iphone zil sesleri bulalım. Bulacağımız zil sesleri genellikle mp3 formatında oluyor.

Aşağıdaki siteden mp3 formatında iPhone zil sesleri indirebilirsiniz:
http://goo.gl/htb69P

Ben bunlardan birkaç tanesini indirdim:
“Aqua”HTC Sense 5 Sound SuiteHTC INNOVATİON

Ses oynatıcı

00:00

00:00

Yukarı/aşağı tuşları ile sesi artırın ya da azaltın.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]0:18

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]0:09

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]0:10

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]0:10

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]0:29

Sağ tıklayıp, farklı kaydet derseniz siz de indirebilirsiniz. Sitede daha binlercesi var.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

İstediğimiz mp3 dosyalarını bilgisayara kaydedebiliriz.
2. Adım- Şimdi bu mp3 dosyalarını, .aac formatına çevirelim. Bunun için de aşağıdaki online converter sitesini kullanacağız:
http://goo.gl/KfZjL
Dosya seç’e tıklayarak, bilgisayarımıza indirdiğimiz mp3 dosyasını seçiyoruz. Eğer zil sesini kırpmak isterseniz, “Trim audio” kısmından süreyi ayarlayın.
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Daha sonra “Convert File” butonuna basın.
Mp3 dosyası .aac dosyasına dönüşür ve bilgisayarınıza iner.
Benim dönüştürdüğüm aac dosyaları:
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] indir
Bundan sonrası artık basit.
3. Adım- iTunes üzerinden iPhone zil seslerini telefonunuza yükleyebilirsiniz.