07 Ekim 2008 Salı

Zaman birlik zamanı ama siyasette hava yine aynı. Bahçeli, "savaş" dedi, Baykal suçladı, Türk ise 'çekilin' diye seslendi.

Türkiye'yi acıya boğan terör saldırısına siyasilerden farklı sesler geldi. Ortak bir dil ne yazık ki yine yok. Muhalefet iktidara yüklendi, iktidar muhalefete... DTP askeri hedef aldı, CHP yaylım ateşi açtı. Her kafadan yine ayrı ses çıktı. Konu terör ve şehitler olsada...

*MHP lideri Bahçeli, "bu savaş nedeni" deyip radikal öneriler getirdi.
*CHP lideri Baykal, "Terör bu iktidarla geldi" deyip ağır bir dille suçladı.
*DTP lideri Türk, "operasyonları durdurun, sınırdan çekilin" diye seslendi.
*Başbakan Erdoğan ise terör ve şehitler üzerinden siyaset yapıldığını öne sürdü.
İşte liderlerin terörle ilgili parti gruplarında dile getirdikleri;
Devlet Bahceli: "Bu Savas Nedeni"
"Terörle mücadele için milli seferberlik başlatılması gerekmektedir. Terörü himaye eden Barzani ve Talabani'nin bu tavrının savaş nedeni olduğu Irak'a bildirilmeli. Bu kişilerle muhatap olunmamalı, temas kurulmamalı...

Tampon Bölge Kuralim: "Eğer fiziki koşullar engelse Kuzey Irak’tan sızmaları önlemek için tam güvenlikli bir tampon bölge oluşturulmalı.

Deniz Baykal: "Terör bu Iktidarla geldi
"Bu iktidar iş başına geldiğinde ülkede sıfır terör vardı. Terör yoktu. 2002'den sonra terör ciddi bir biçimde türedi ve belini doğrultmaya başladı. Bu hükümet terör konusunu kavrayamamıştır. Ya da kavramamak işine gelmiştir.

Ben bunu Barzani'nin yüzüne söyledim 'Siz nasıl komşusunuz, sizin topraklarınızdan bizim topraklarımıza terör saldırısı oluyor. Bunu durdurun' dedim. Ama bunu ben söylüyorum. Başbakan söylemiyor ki...

Ahmet Türk: "Asker sInIrdan cekilsin
*"Bu savaşın galibi olmaz, bu savaşın tek bir sonucu vardır o da Türkiye'nin aydınlığını kaybetmesidir. Bu savaştan kazanan tek taraf savaş lordlarıdır.

*Tezkere o gün olmasaydı bu ağıtlar yakılmayacak, ocaklara ateş düşmeyecekti.

*Operasyonları durduralım ve acilen çatışmazlılık durumunun oluşabilmesi için girişimlerini hızlandıralım, hükemet elini taşına koymalıdır.

Recep Tayyip Erdogan: "Askerin istedigini yaptIk"
*Güvenlik güçleri samimi olarak ellerinden geleni göstermiştir. Biz her zaman şunu söyledik. Güvenlik güçlerimize polisimize bir eksik varsa söyleyin. Bugüne kadar ne istenildiyse yaptık. Bizden isteneni bugüne kadar yerine getirdik, gereğini yaparız.

*Türkiye'nin sabrını sınayanlar vakur duruşunu farklı yorumlayanlar bunda ne kadar yanıldıklarını er ya da geç görecektir. Bu kanı durdurmak için ne gerekiyorsa yapacağız.

*"Kimse terör üzerinden siyaset yapmasın. Şehitler üzerinden siyaset yapılmaz. Kan üzerinden siyaset yapanlar o kanın içinde kendileri boğulurlar"

Kaynak:Internet Haber...