turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    TDW Team-Co Admin TA69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    441 Toplam

Standart Japon bilim adamlarından dev adım

Japon bilim adamlarından dev adım

Japon araştırmacılar, küçük bir canlı organizmanın genlerine dijital veri yükleyebilen bir yöntem geliştirdi. Yeni yöntem organik bilgisayar için önemli bir adım:

Japon bilim adamlarından dev adım
    Japon araştırmacılar, küçük bir canlı organizmanın genlerine dijital veri yükleyebilen bir yöntem geliştirdi. Keio Üniversitesi Hayat Bilimleri Enstitüsü uzmanlarının geliştirdiği yöntem, "organik bilgisayar" yolunda önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Yöntemin mucitleri, bir bakterinin genlerine yüzlerce yıl muhafaza edilebilecek önemli miktarda sayısal bilgi yüklemeyi başardı. Araştırmaya göre, "bakteriler ve belli bir genetik şifreye göre çoğalan diğer mini organizmalar, veri depolamak için önemli potansiyel" sunuyor.

Japon araştırmacılara göre, mini organizmalar, hard disk ve hafıza kartlarıyla kıyaslandığında çok küçük kalsalar da, genlerinde çok uzun süre önemli miktarda bilgiyi saklayabilecek.

Araştırmacılar, bilgileri genlerin değişik noktalarında depolayan teknoloji geliştirdiklerini, bunun da zaman içinde oluşacak genetik mutasyon sonucu bilgilerin yok olma ihtimalini azalttığını belirtti. Uzmanlar, çalışmalarında "bacillus subtilis" adlı bakterinin genlerine dijital bilgiyi kimyasal elementlere "tercüme eden" bir yöntem kullanarak şifreli kısa mesaj "yazdı."

Verilere ulaşmak için, bakterinin normal gen haritasını mesaj yüklenerek değiştirilmiş gen haritasıyla kıyaslamak yetiyor.
    AlıntıAlıntı

Senior Member memolican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    22 Toplam

Standart İlgi: Japon bilim adamlarından dev adım

Bu kaynagi nerden buldun.
    AlıntıAlıntı

Vip Member tahtali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    43 Toplam

usta adamlar yavas yavas kücük canlilardan baslayip ileriki dönemde insanlarin genlerinede bilgi yüklerler aslinda bilim güzelde bunu ne kadar insanlerin gelecegi icin kulandiklari önemli amerikalilarda bir cok bilimsel deneme yaptilar ama cogunu kendi cikarlari icin insanlarin yasami umurlarinda bile degil örnegin AIDIS hastaligi bunlardan bir örnektir bu virusuda amerikali bilim adamlari buldu ilk denemeleri fareler üzerine kulandilar daha sonra insanlar üzerinde denediler ve bu ilet virusa simdi tüm tip dünyasi care bulmak icin cirpiniyor
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin TA69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    441 Toplam

Bu kaynagi nerden buldun.
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    AlıntıAlıntı

Bu Konudaki Etiketler