Fenerbahçeli futbolculardan, ezeli rakiplerine taşlamalı göndermeler...

“9 Kasım’da 9 olmalıydı!” “Her maç Galatasaray’la oynasak çok rahat şampiyon oluruz...”

Volkan Demirel
“Fenerbahçe formasının hakkını en iyi şekilde verdiğimize inanıyorum. Maçtan önce Galatasaray taraftarları, ‘6 Kasım’ın intikamını alacağız’ diyordu. Ama 9 Kasım’da biz, neredeyse 9’u bulacaktık. Galatasaray maçları her zaman farklıdır. Biz de bu farklılığın gereklerini sahaya yansıttık. Fenerbahçe için bu maçlar bayram havasında geçiyor. Tüm Fenerbahçeliler’in bayramını kutluyoruz.”

Deivid de SOUZA
“Artık takım olarak kendimize daha güvenerek ve oyun sistemini daha iyi anlayarak oynuyoruz. Hafta içinde hocam beni görüşmeye çağırıp, durumumu sordu. Ben de, kendimi iyi hissettiğimi ve oynayabilecek durumda olduğumu söyledim. Kendimi iyi hissettiğim sürece beni sahada tutacağını vurguladı. Ben de 90 dakika sahada kaldım. Bundan dolayı çok mutluyum.”
Yasin Çakmak
“Takımdaki herkes, bu maçı kazanacağımıza emindi. Çünkü Galatasaray ile maç yapacak olmak, Fenerbahçe forması giyen her oyuncuyu müthiş motive ediyor. Bizim en kolay motive olduğumuz ve gücümüzü sonuna kadar sahaya yansıttığımız maçlar. Keşke her hafta Galatasaray ile oynasak. Çünkü çok rahat şampiyon oluruz.”
Josico
“Atmosferi muhteşem bir karşılaşma oldu. Maçtan önce bunu düşünüyordum ve çok heyecanlıydım. Çok iyi oynadığımıza ve büyük bir zafer kazandığımıza inanıyorum. Uzun süredir 90 dakika oynayamadığım için son dakikalarda sıkıntı yaşamış olabilirim. Ama idmanlarda çok iyi çalıştım, kendimi 90 dakika oynamaya alıştırdım.”
Diego Lugano
“Fenerbahçe-Galatasaray derbisi, tüm dünyada bilinen bir karşılaşma. Takım olarak nasıl oynanması gerektiğini gösterdik ve güzel bir galibiyet aldık. Takım olarak çok iyi mücadele ettik. Böyle bir galibiyete çok ihtiyacımız vardı. Bu galibiyet bize gelecek haftalar için büyük katkı sağlayacak.”
Alex
“Maç öncesi sıkıntılı bir mücadele olacağını düşünüyorduk. Maç başladığında gördük ki, düzenli oynayınca, söylenenleri eksiksiz yerine getirince farklı bir takım çıkıyor ortaya. Bugün de onu gördük. Tedavimi sürdürüyorum ve buradan çıkıp hastaneye gideceğim. Ankaraspor maçında forma giymek istiyorum. Olmazsa, bir sonraki maça.”
Uğur Boral
“Fenerbahçe’nin bayramı olan bu günde, güzel dakikalar yaşadık ve galip geldik. Geçirdiğimiz kötü günleri bu maçla atlatacağımıza inanıyorum. Maça 2. dakikada gol yiyerek başladık ama kazanacağımıza inanıyorduk. Maç 90 dakika ve neler yapabileceğimizi gösterdik.”