Asus Eee PC İçin Eeebuntu

Ubuntu, Kubuntu, Edubuntu, Xubuntu derken şimdide Asus Eee PC 'ler için yeni bir linux dağıtımı Eeebuntu 8.10 görücüye çıktı bile.Henüz resmi sitesine giriş yapıp adam akıllı neymiş, neciymiş, kimlerdenmiş diye bir inceleme yapamadım çünkü sitesi bozulmuş, açılmıyor.Sanrısam Ubuntu linux tabanlı bir işletim sistemi.

Diğer Ubuntu ailesinden farkı Asus Eee PC için düzenlenmiş bir dağıtım.Üç farklı versiyonda dağıtıma girmiş kendileri.Standart, Nbr ve Based.Bunlar şu anlama geliyor.
- Standart Eeebuntu: Bu dağıtımda herhangi bir eksik bulunmuyor, Firefox 'dan Ofis yazılımına kadar hepsi mevcut.
- NBR Eeebuntu: Bu sürümde aynen standart sürümde olduğu gibi bir çok özelliği paket içerisinde barındırıyor.Fakat Ubuntu Netbook Remix isimli bir arayüzü var ve o sayede Asus Eee PC özelliklerine ve ayarlarına kolayca ulaşmak mümkün oluyor.
- Based Eeebuntu: Bu dağıtımda, standart ve nbr de bulunan yazılımlar yerine sadece işletim sistemine ait yazılımlar mevcut.Bunun tek avantajı usb bellek, live cd yada küçük kapasitedeki bilgisayarınız için fayda ve performans katkısı...

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]