A Milli Takımımız’ın hocası, “Eğer bir hatalı aranıyorsa tüm sorumluluğu üstüme alıyorum. 4 maçta 12 puan almak artık Allah’ın emri oldu. Umutlarımı hiçbir zaman yitirmedim” dedi

Fatih Terim günah çıkardı... İspanya maçı sonrası ağır eleştirilere maruz kalan Ay-Yıldızlı ekibimizin tecrübeli hocası, "İlle de bir suçlu aranıyorsa o kişi benim. Ben umut dağıttım, umutları gerçek yaptım. Hayatım boyunca da umutsuz olmadım" dedi. Yapacak fazla birşeyleri olmadığını vurgulayan Terim, "Artık 4 maçta 12 puan almak Allah'ın emri oldu. Şu anda avantajlı olan Bosna. Hem biz yeneceğiz, hem de onlar kaybedecek" ifadesini kullandı.

COŞKU YİNE YAKALANMALI

Avrupa Şampiyonası sonrası oluşan coşkuyu yeniden yakalamaları gerektiğini belirten Terim, "O yoktu, bu yoktu diyemiyorum. Seçtiğimiz oyunculardan memnunum ama bazen olmuyor. Uluslararası seviyede tempo ve mücadele çok yüksek oluyor. Bunun için ekonomik oynamaya çalışıyoruz. İspanya'yı çok gol kaçırarak yenmek bütün maçlar arasında en önemli maç olurdu ama olmadı" şeklinde konuştu.

REVİZYON KAPIDA

A Milli Takımımız'ın İspanya'ya 2 maçta yenilerek gruptan çıkma şansını zayıflatması üzerine Fatih Terim'in takımda revizyona gideceği öğrenildi. Eylül ayına kadar grupta maç olmaması nedeniyle Terim özellikle forvet hattına yeni oyuncuları monte etmeyi düşünüyor. Formsuz isimleri kızağa çekecek olan Terim sakatların da düzelmesiyle kalan 4 maçta farklı bir 11 sürüp yeniden başarıyı yakalamak istiyor.

NE DEDİLER?

Kondisyon zaafları

Sen liginden güçsüz gelirsen milli takımda 4 günde nasıl kondisyon yüklersin. 2 maçın son yarım saatinde ayakta kalabilseydik 2 maçı da kaybetmezdik. Bu kadar önemli maçlar oynuyorsan yakaladığını atacak ve bu kadar hatalı goller yemeyeceksin. ŞANSAL BÜYÜKA

Pas manyağı yaptılar

Adamlar bizi pas manyağı yaptı. Çok fazla koşmadılar ama sahayı iyi parsellediler. Allah var biz onlara göre daha fazla koştuk. Aradaki fark biz koşarken onlar topu koşturuyordu. Sahada bir Arda vardı. Kendimi zorluyorum ikinci bir isim daha bulamıyorum. ERMAN TOROĞLU

Yakalayınca atmalısın

Aslında maça baktığımızda ilk 30 dakika hariç çok iyi oynadık. İyi gol attık ve önemli pozisyonlar yakaladık. Sözümüz Nihat ve Semih'e. İlk maçta da dün gece de yakaladınız mı atacaksınız. İspanya gibi önemli bir takıma daha kaç pozisyon bulabilirsiniz ki? AHMET ÇAKAR

10 DAKİKALIK BÜYÜ

İspanyol gazeteleri Güiza'ya övgü yağdırdı. AS, "Güiza'ya 10 dakikalık büyü" başlığını atarken golcü oyuncunun maçı çevirdiğini yazdı. El Mundo, "Maksimum güven. Gol sonrası tüm oyuncular Güiza'ya koştu" dedi.

İ SPANYA OLGUNLUK DERSİ VERDİ

Marca, "Bir olgunluk dersi" başlığını atarken El Pais: "İspanya, İstanbul'daki zor maçı kazanıyor ve Dünya Kupası'na firesiz gidiyor. Türkiye İspanya'dan sabır, daha fazla mücadele istedi", ABC de "İspanya zorluklara daha dayanıklı" dedi.

DEDE'YE BUNAK ESPRİSİ

Marca Gazetesi'nin internet sitesinde yer alan animasyonda Luis Aragones ile Del Bosque, Ali Sami Yen Stadı'na gitmek için metroya biniyor. Fakat ikili kendilerini bir anda Yeni Bosna'da buluyor. Del Bosque, Dede'ye, "Elindeki rehber İstanbul değil, Madrid metrosunun. Ayrıca 1973 yılına ait" diyerek Fenerbahçe'nin hocasına 'bunak' imasında bulunuyor.