Trabzonspor Teknik Direktörü Güneþ, bu maçý 1996’da kaybedilen þampiyonluðun bir rövanþý olarak görmediðini söyledi, kupayla ilgili olarak da, “Bu yeni bir þey deðil” ifadesini kullandý

Sezon ortasýnda Broos’tan Trabzonspor’u devralan Þenol Güneþ, kýsa süreçte görev yaptýðý takýmýna kupa kazandýrmayý bildi. Bordo-mavililerin 8., teknik adam olarak kendisinin 2. kupaya ulaþtýðýna dikkat çeken tecrübeli teknik adam, “Bu yeni bir þey deðil” ifadesini kullandý.
Güneþ, “Her iki takým da buraya hak ederek geldi. Kaybeden için üzücü ama buraya birçok takým gelemedi. Olaya bir de böyle bakmak gerekiyor. Maçýn ambiansý da oldukça etkileyiciydi. Saha dýþýnda Fenerbahçe ve Trabzonspor taraftarlarýnýn kol kola maça geldiðini gördük. Bu Türkiye için çok önemli” dedi.
Þenol hoca þöyle devam etti:
“Kupada yapmamýz gereken bir iþ vardý, bunu da baþardýk. Avrupa kupalarýna tek eleme yaparak gitmek durumundaydýk. Bunu da gerçekleþtirdik. Aksi taktirde ise 3 ön eleme oynamamýz gerekecekti.”

‘Yalvarýyorum’
Maçýn 1996’da kaybedilen þampiyonluk maçýnýn rövanþý gibi görülmesinin doðru olmadýðýný da söyleyen Þenol Güneþ, “Artýk Türkiye bunlarý aþtý. Futbol sahada oynanýlýyor. 14 yýl önceki maçý tekrar gündeme getirmenin faydasý yok. O gün kaybettiðimde ne dediysem, bugün de ayný þeyleri, diyorum. O dönem maç sonucunu önümüze suçmuþ gibi sundular. Daha yaþlanmadým. Hatýralarla zaman geçirecek halim yok. 1996 da geride kaldý, bugün de kazandýk o da bitti.”
Buradaki stadý gördükten sonra Trabzon’a da böyle bir stadýn yapýlmasýnýn artýk zorunlu olduðunu gördüðünü söyleyen bordo-mavili teknik adam, “Yetkililerden artýk rica etmiyorum, yalvarýyorum bize de böyle bir stat yapsýnlar” diye konuþtu.