G.Saray ile F.Bahçe arasında oynanan maçın ardından F.Bahçe Sportif Direktörü ve Teknik Sorumlusu Aykut Kocaman karşılaşmayı şu sözlerle değerlendirdi:

"Adı ne olursa olsun bir F.Bahçe - G.Saray karşılaşmasıydı. Maç için çok sağlıklı şeyler söylemek kolay değil. Anlamsız bir şekilde maça sarı ve kırmızı kartlar damgasını vurdu. Ön eleme öncesi ciddi bir hazırlık maçıydı, bunlar maçı anlamsız bir hale getirdi.Maçı 11'e 11 tamamlamak bizim için daha iyi olacaktı. Maçın ikinci yarısı rakibin baskısı altında geçti ve müthiş bir mücadele örneği verdik. Skora tutunma arzusu üst düzeydeydi. Bizim için olumluydu." SELÇUK'UN POZİSYONUNU GÖRMEDİM Kocaman Selçuk'un kırmızı kartıyla ilgili olarak, hakeme çelme çaktığı iddiası için "Selçuk öyle bir şey yapacak birine de benzemiyor. Görmediğim için bir şey diyemeyeceğim gördükten sonra sağlıklı yorum yapabilirim" dedi.

Kocaman kazanma arzusuna dikkat çekerken "10 kişi oynamak çok kolay değil. Maçı kazanma arzusu yüksek bir şekilde mücadeleyi tamamlamak bizim için önemliydi. Takım direncini artırmak için arayışlar içindeydik. Zaman zaman doğru, zaman zaman yanlış oluyor. Bir aylık periyodu en az sıkıntıyla atlatabilirsek biraz daha yükselen ve organizasyonu yüksek bir takım olmamız daha kolay gözüküyor" ifadelerini kullandı.ISSIAR DIA KATKI YAPACAK Takımın yeni transferi Issiar Dia içinse F.Bahçe çalıştırıcısı "Bugünün oyununda en önemli özelliklerden bir tanesi sürat gibi gözüküyor. Dayanıklılık da önemli, buna sahip oyuncularımız var. Kenardan içeri koşacak, süratli oyunculara ihtiyacımız vardı. Stoch ve Dia bunun için transfer edildi. Bu tür transferler risk de taşır. İki oyuncunun da takımımıza önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum." diye konuştu.

RİJKAARD: HAZIR DEĞİLİZ

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard ise takımın henüz hazır olmadını belirterek, "Şu anda tabii ki hazır değiliz. Fenerbahçe'den bir hafta geç başladık. Buna rağmen çalışmalarımız gayet iyi gidiyor. Gelecek oyuncularımız da var. Bizim için önemli olan, gelecek maçlara en iyi şekilde hazırlanmaktır. İlk yarı isteğimiz şekilde oynayamadık. İkinci yarı ise iyi oynadık. Orta sahada eksik oyuncular yüzünden istediğimiz şekilde top yapamadık. Kulübümüz şu anda transfer çalışmalarına devam ediyor" dedi.

Fenerbahçe maçının çok zor bir maç olmasına rağmen hakemin çok iyi bir yönetim gösterdiğini de ifade eden Hollandalı teknik adam, "Özel maç olsa da rakibimizi yenmek istiyorduk. Çok pozisyonumuz vardı, ancak gol atamadık. Bu maçı şu anda hazırlık maçı olarak görüyoruz. Bizim için önemli olan resmi maçlar. Geçen yıl üçüncü olmamıza rağmen yönetimle aramızda güven sorunu yok. Ben burada çalışmaktan çok mutluyum. Bu sezon başarılara imza atmak için basamak basamak çıkıyoruz" şeklinde konuştu.