Takımlarının oturması için belli bir zamana ihtiyaçları olduğunu dile getiren Emre, şunları kaydetti: ''Bence en büyük problemimiz, yapımızın çok kırılgan olması. Takım kötü gittiğinde reaksiyon gösterecek bir yapımız yok. Takımın oturması için bir süreye ihtiyaç var. Belli bölümlerde iyi, belli bölümlerde kötü oynuyoruz. Ama futbol sonuca bağlı oynanıyor. Almanya'da Galatasaray ile oynadığımız hazırlık maçında iyi oynamadık, sadece iyi mücadele ettik. Ama buraya geldiğimizde her şey güllük gülistanlık gibi gösterildi. Türkiye'de skora endeksli konuşmalar yapılıyor.'' Basın mensuplarının kendileri hakkında gerçek olmayan haberler yaptığını ileri süren Emre, ''Alex'in görüşlerine katılıyorum. Maçta, oyundan çıkıyorum, Aykut hoca yüzümden makas alıyor, ama sizler 'Aykut hoca ile Emre tartıştı' diye haberler yapıyorsunuz. Eşim de eve gittiğimde bana bu haberleri soruyor. Alex'in söylediği çok doğru, biz bu malzemeyi vermiyoruz size. Bir şekilde idmandan ayrılıyorum, sizler bu olayın bir geçmişi varmış gibi haberler yapıyorsunuz'' diye konuştu.

-''PAOK MAÇINDA KENDİ İSTEĞİMLE ÇIKTIM''

Emre, UEFA Avrupa Ligi'nde dün akşam PAOK ile yaptıkları karşılaşmada kendi isteğiyle değiştirildiğini belirterek, ''Ayağımdaki kramp geçmiyordu. Maçın bitmesine 15 dakika vardı, sahada yürür gibiydim. Takımı 10 kişi bırakacak gibiydim. Benim yerime daha diri bir oyuncu girmesi gerektiğini düşündüm. Ben sezon başı kampını iyi geçirmedim. Fizik olarak da iyi durumda değilim. Ayağımdaki kramp nedeniyle çıkmak zorunda kaldım'' ifadelerini kullandı.

Bir basın mensubunun, ''Sürekli olarak bir değişim sürecinden bahsediliyor, bunun yansımaları nasıl olacak'' şeklindeki sorusuna Emre, ''5 senede ortada sadece bir tane başarı var. Avrupa'da bir çeyrek final. Bir şey değişmeli demek ki. Bu takım konsantre olduğunda her şeyi yapıyor. Konsantre olmadığı zaman ise bu tip sıkıntılar yaşıyoruz'' cevabını verdi.