Merhabalar

DM800 ün imajını almak için ne yapmam gerektiğini bulabilmek adına Forumlarda o kadar dolaştım ancak aşağıdaki linkteki bilgiye ulaşabildim birde bu forumda bary allen eklentisi tarif edilmiş ancak tam olarak anlamadığım, sanki eksik olan bir şey var gibi. İmajı pc ye nasıl alıcaz hedef klasörü nasıl göstericez onu bilemedim.konu hakkında bilgisi olan arkadaş var ise daha ayrıntılı bilgi rica edicem.Zira yedeğinin olması çok önemli geçen gün dm500 de problem oldu hemen imaj ile makinayı yeniden yükleyerek çalıştırabildim.
[Linkleri Görebilmeniz İçin Kayıt Olmanız Gerekmektedir. Buraya Tıklayınız...]

DM500 de ki gibi flashwizard veya benzer bir prg ile basit bir şekilde imaj almak mümkün mü acaba??

Ayrıca öğrenmek istediğim makinada kurulu olandan başka bir imajı indirip kurarsam nelerle karşılaşabilirim server bilgileri kaybolurmu ? yani mesala cccam2.1.4 kurulu iken farkılı bir imaj yüklemem halinde bu cam ve server bilgi ve ayarları kaybolur mu tekrar bunları ayarlayıp aktif etmem gerekebilir mi?

Sorularımla sizi sıkmamışımdır umarım zira bu işe yeni girdiğim için biraz acemiyim de affola.

Bir şey daha uzun süre kullanmayacağım zaman dm yi önce standby konumunda kapatıyorum daha sonra cihazlara gelen elektriği fişteki düğmeden kapatıyorum daha sonra enejiyi verince dm sanki fişi çıkartıp takmışın muamelesi yapıyor yani resart gibi. Bununla ilgili 2 gün önce yaşadığım olayı aktarayım; DM500 ile akşam güzel güzel tv izledim gece yukarıda bahsettiğim şekilde kapatıp yattım sabah kalkınca dm bir türlü açılmadı bende allahtan almış olduğum yedeği geri yükledim ve açıldı. Bunun neden olduğunu anlayamadım dm sürekli enerjide bağlımı kalması gerekiyor? Bunun da bir çözümü var mı?

Belirttiğim konular hakkında paylaşımlarınızı bekler hayırlı bayramlar temenni ederim.