Akbank'tan muhteşem bir uygulama! Akbank müşterisi olun ya da olmayın farketmez. Herkes bu uygulamadan yararlanabilir. Üstelik Ücretsiz. Sizde ay sonunda hesabını bilemeyenlerdenseniz, bir türlü hesaplarınızı takip edemiyorsanız Akbank Cep Bütçem tam size göre.

Akbank'ın bu işe yarar uygulamasını doğru kullanmanız halinde ipin ucu kaçmış olan ödemelerinizi kontrol altına alabilirsiniz. Gelirleri şu şekilde kontrol edebilirsiniz:

Cep Bütçem uygulaması ile gelirlerinizi takip edebilirsiniz. Tüm gelirlerinize ayrı ayrı notlar ekleyebilir ve unutmamanız gereken kısımları işaretleyebilirsiniz. Örneğin birden fazla geliriniz varsa her bir gelirin başına kaynak gösterip ayırabilirsiniz. Ayrı yapmış olduğunuz bu ayrımı günlük, haftalık veya aylık olarak sıralayabilirsiniz.

Uygulama aynı şekilde aylık standart giderlerinizi de not almanızı sağlıyor. Bunu yapmak için Ana menüdeki Yeni / Gider kısmını kullanabilirsiniz. Doğru kullanım ile her ay nereye ve ne kadar harcama yaptığınızı yine gün gün, hafta hafta ve ay olarak görebilirsiniz. Giderlerinizi girerken özelleştirebilirsiniz. Yani o giderin kişisel mi yoksa iş harcaması mı olduğunu ayrıca girebilirsiniz.

Hani olurda onca giderin arasında bir miktarda para kenara atabiliyorsanız Akbank bunu da düşünmüş size bir birikim hesabı sistemi eklemiş uygulamamıza. Ana menüdeki birikim kısmı bu işlev için kullanılıyor. Gelirlerinizi ve giderlerinizi hesaplayıp bu kısımda gösterebilirsiniz. Bu işlemi otomatik olarak uygulama yapacaktır. Eğer eksi bir bakiye ye gidiyorsanız maddi durumunuzda sıkıntı vardır bir şekilde bir şeylerden kısmanız gerekmektedir.Yani elinize geçen gelirleriniz her ay giderlerinizden daha az olduğunu gösterir. Bu durumda uygulama sizi uyaracaktır.

Tüm bunlara ek olarak uygulamanın bir de raporlama özelliği bulunuyor. Ana menüdeki raporlama sekmesinden raporları görebilirsiniz. İstediğiniz bir zaman dilimi belirleyerek Çok geniş bir biçimde filtreleleyip gelir ve gider akışınızı listeleyebilirsiniz. Böylelikle örnek veriyorum 6 ay önceki mali durumunuz ile şu anki mali durumunuzu karşılaştırabilirsiniz.

iPhoneOyna.com bu kullanışlı ve ücretsiz uygulamayı yoğun mali hareketleri olan iPhone kullanıcılarına ve gelir - giderlerini takip etmekte zorlananlara kesinlikle tavsiye ediyor. Akbank'a yapmış oldukları bu uygulama için teşekkür ediyorum. İşlevsel olarak kullanmaya başladım. Sizlere de tavsiye ediyorum.
Kod:
http://itunes.apple.com/us/app/cep-butcem/id426028958?mt=8