turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
11 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Junior Member mevlutbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Thumbs down Fritz!box Fon Wlan 7270 Yardim!

arkadaşlar 7270 fritz! box suan da hediye olarak geldi bana ama ben bunu bütürlü kuramadim kitapcıgı veya cd yok ben int cd setubunu indirdim int. yayınlana tanıtımı kitapiciginida inceledim benden onceki ark. 1 hafta kullanmiş sonra bana getirmiş orda iken bi sorun yok... fritz.box yaparak modeme griş yapip sıfırlıyamiyorum ama Ip ile giriş yapa biliyorum ...kullanıcı adi şifre ve 3 çeşit anladim kadariile bizdeki TTNEt gibi şirket ismi ve bunlarin dişinda diger bir servis secenegi sunuyor en son secenek bu sever lar dişinda veya siz nediorsaniz tam herneyse ondanD 4 .secenegi secip ileri dediğim de bana baglantımın limitsiz veya limitli olup olmadigini soruyo ve kullanıcı adi ve şifreyigiriyorum daha sonra bana bi sure tarama yaptik tan sonra DSL kaplosunda sorun var diyor icinde anladim mantigim ve az da almaca yardimi ile vara bildim nokta bu ))) baglanti şeklinde sorun olabilir bu konuda tam teşekullu vaktini ayiirp yardimci ola bilcek biri varmi? en buyuk sıkıntım baglanti şeklin de cunki getirdiği kutu kablo sitemi telefon baglanti jaklari bizden farkli... şimdiden ilginiz için tşk ler..
    AlıntıAlıntı

Senior Member -=sezo=- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    878 Toplam

Standart Cevap: Fritz!box Fon Wlan 7270 Yardim!

Fritzbox 7270 menüsüne girmek icin,Webbrowserinze 192.168.178.1 yazarak girebilirsiniz.
    menüde ortada
    Einstellungen´e basiniz.Acilan sayfada sol üst tarafda
    Internetzugang´a basiniz.Ortadaki asagi gösteren OK isaretine basarak,en alttaki Anderer Internetanbieter´i secerek Weiter ile devam ediniz.
    Acilacak menüde Sizin internet isminizi ve 2 defa passwdnizi veriniz ve gene Weiter´e basiniz.ben bundan sonra devam edemiyorum,cünkü ayarlarim bozulacaktir.Normalinde son verdiginiz talimatlar dogru ise Router Internet sebekeniz ile baglantiya gecerek hattin acilmasi lazim.

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKI KANDIR.
    TOPRAK EGER UGRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
    AlıntıAlıntı

Junior Member Lacrymae - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Selamlar,

Fritzbox 7270 icinde bir ayar yapmak istiyorum. Firtzbox'a bagli telefon ile arama yaparken aranan numara 1 ila 9 arasında bir numara ile baslarsa bunun basina otomatik olarak 0232 ekletmek istiyorum. Ornek verecek olursak soyle;

aranan numara 368xxxx olsun. Bu numara tuslandiginda Fritzbox bunu 0232368xxxx olarak internet telefon hizmeti saglayicisina gondersin.
    aranan numara 497xxxx olsun. Bu numara tuslandiginda Fritzbox bunu 0232497xxxx olarak internet telefon hizmeti saglayicisina gondersin.

yukaridaki senaryoda sadece 3 ve 4 icin ornek verdim. Dedigim gibi aranacak numara 1 ila 9 arasinda bir sayi ile basliyorsa basina 0232 ekleterek numarayi gondermek sitiyorum. Bir nevi Dialling Plan ayarlamasi yapilacak. Firtzbox boyle birsey yapabiliyor mu ?

Tesekkurler,
    AlıntıAlıntı

Senior Member -=sezo=- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    878 Toplam

Evet bu imakinin oldugunu biliyorum,ama kendin denemedim.Cünkü bende hersey Flat oldugu icin deneme gibi gereksinim duymadim.
    Birde bagli oldugunuz kurulus yukarda yazdiginiz numaralara izin veriyormu?
    Ben daha önceden 1&1 müsterisiydim,mümkün olmadigini söylemislerdi.
    BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKI KANDIR.
    TOPRAK EGER UGRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Evet bagli oldugum voip provider bu sekilde istiyor sehirici numaralari. 0232 Izmir sehrinin alan kodu. Dolayisiyla Izmir icinde bulunan numaralara yapilacak aramalar voip provider'a 02321xxxx, 02322xxxx, 02323xxxx, 02324xxxx, 02325xxxx vb. seklinde teslim edilmesi gerekiyor. Ben direk olarak 3xxxx seklinde arama yapmak ve bunun basina 0232 alan kodunu otomatik ekletmek istiyorum.

Bu konuyla ilgili Fritzbox icinde hangi monuleri kullanmam gerekiyor yardimci olabilecek birileri varsa sevinirim. Kullandigim Firtzbox 7270 International bir model. Monuler ingilizce.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Galiba bu konuda da pek birşey yapamayacağız. Yine de bir bilen çıkarsa harika olur, aradabir konuya bakıyorum.
    AlıntıAlıntı

Senior Member Duezceli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2.506 Toplam

aslinda böyle bir kural var ama sen FB yi ufaktan degisiklik yaptigindan bilemiyecem , lakin bana bir kac resim ekleye bilirmisin, ben hic sizin kullandiginiz arayüzü görmedim.

BIzde arama kurallari dene bir sekme var, bu sekmede söyle yapiyorsun, eger su numarayi arasan o zaman su kesilde ara diye yönlendiriryorsun, almancasi olan arkadaslar Wahlregel diye. buna benzer bir konu internet bölümünde türkiye bedava arama basligindaki konuda benim ekledigim resimler var bu sana bir fikir olur diye düsünüyorum.

FB nin su anki arayüzünü bilemedigimden kesin konusmak istemiyorum bu sekilde resimlerle belki sana yardimci olabiliriz asagida verdigim konuyu iincele ve bildir bana, eger cevap vermekte gecikirsem PM ile uyar beni cünki bu konu herkeze lazim olabilir bu konudan devam ederiz

Buyur link
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Konu Duezceli tarafından (29.09.2011 Saat 12:45 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Düzceli merhaba,

Aslında sizdeki FB ile aynı mönüler. Sadece sizdekinin ingilizcesini düşün.
    Konu Lacrymae tarafından (30.09.2011 Saat 01:13 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Senior Member Duezceli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2.506 Toplam

Sen o zaman bir kac resim eklersen oradan buluruz nasil olacagini, en azindan denemis oluruz.
    Benin sundugum resimlerde su sekil arama kurali diye uyguluyoruz, simdi siz normal arayacaksiniz diyelimki 0212***** orada diyorsunuzki bu numarayi aradigimda voip1 üzerinden ara
    sonra diyelimki düzceliyi arayacaksiniz evden siz normal tusluyorsunuz numarayi yani 0380******** kuralda sunu ayarliyorsunuz 0380 voip2 üzerinden arayacaksin, sen benimle konusmayi bitirdin cocuklar iki sokak ötedekini arayacaklar onalr icin kural yapmadigin icin normal hattan arayacak bu sefer.

Istedigin bu ise bu benim acikladigim resimlerin aynisi. Türkiye bedava sebebide budur zaten, yani arama kurali olusturuyoruz su numarayi arandiginda su hat üzerinden bagla diyoruz o kadar, ama bizler arar iken normal tusluyoruz telefonu yani ekstra bir numara cevirmiyoruz onu FB bizim yerimize yapiyor.

Buraya resim eklersen artik devam edebiliriz, cevapda gecikirsem PM ile uyar beni. Sonucda herkez icin faydali olabilir sonuca varabilirsek
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Selam Düzceli,

Resim ekleyemiyorum malesef çünkü FB benim yanımda değil arkadaşımda bağlı. Sizdeki FB modelide 7270 FON Wlan ise mönülerimiz aynı demektir. Sadece sizdeki yazılar Almanca bendeki İngilizce. Mönüleri İngilizceye çevirerek söylersen bendeki ile eşleşecektir diye düşünüyorum.

FB'de şöyle bir destek vardı. " Tüm aramalar otomataik tanımlanan Voip Provider üzerinden çıksın, eğer Voip provider'da problem varsa aramalar karasal hat üzerinden çıksın. " Ben bu özelliği hiçbir zaman çalıştıramadım zaten. Ve bunu denemeyi uzun süre önce bıraktım.

Şuan yaptığım her arama otomatik FB'de tanımlı olan Voip Provider üzerinden sorunsuz çıkıyor. Benim istediğim ise şu: telefondan arayacağımız numara 2,3,4,5,6,7,8 ve 9 ile başlarsa, numara Voip Provider'a gönderilmeden önce FB başına 0232 otomatik eklesin ve Voip Provider'a aranan numarayı (0232+tuşlanan numara) şeklinde göndersin.

Örnek; telefonu kaldırıcam 3456789 tuşlayacam. FB bunu Voip Provider'a 02323456789 şeklinde gönderecek. Eğer söylediğin arama planı içersinden bunu yapabiliyorsak yakın zamanda arkadaşıma gidip denemem gerekiyor. O yüzden burada durumu netleştirip öyle gitmek istiyorum arkadaşıma.
    Konu Lacrymae tarafından (1.10.2011 Saat 11:18 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu