1Adım:

İnternet tarayıcınızın adres çubuğuna modeminizin IP'sini yazıyoruz Eğer bilmiyorsanız bunu bulmanın pratik bir-iki yolu varİlki ve en kolayı Varsayılan ağ geçiti'dir diğeri bilgisayarınızın Yerel IP'sinin( yani IPv4 adresinin aşağıda nasıl bakılacağını anlattım) 19216812 olduğunu varsayalım En sondaki rakamın 1 eksiğini(yani 2 yerine 1) yazdığınızda arayüze ulaşmış olursunuz(İstisnalar kaideyi bozmaz diye not düşelim )

Aşağıdaki gibi bir dialog kutusu açılacaktır Kullanıcı adı ve parolayı girin Genellikle Admin/0000 Admin/Admin Admin/1111 Admin/1234 ya da Admin/password kombinasyonları kullanılır aksi bir durumda kullanım klavuzuna bakmakta fayda var.

2Adım:

Gelişmiş Kurulum - NAT/Sanal Sunucu - Ekle
sırasını izliyoruz.

3Adım:

Burada ek olarak şuna değinmek istiyorum Torrent için en az dört haneli bir port numarası girebilirsiniz hatta kafadan atsanız bile olur Ancak bazı programların kullandığı kendi port numaraları vardırÖrneğin online oyunlar Steam internet erişimi isteyen uygulamalar gibi Böyle durumlarda belirtilen portları yazmanız gerekir.

4Adım:

İşlem sonunda buna benzer bir görüntü olacaktır İşlemin etkili olması için modemi yeniden başlatmanız gerekebilir Portunuzu test etmeyi unutmayın LeechTurk'te test mevcut.

5Adım:

Açtığınız portu torrent istemcinize Bağlantı ayarlarından girebilirsiniz.

EKSTRA

Yerel IP bulma
1. Sistem tepsisindeki Ağ ikonuna tıklayıp Ağ ve Paylaşım Merkezini açın.

2. Yerel Ağ Bağlantsı'na tıklayıp açılan pencereden Ayrıntılar butonuna tıklayın ve yine açılan pencereden IPv4 yani Yerel IP'inizi ve modem IP'sini görebilirsiniz