turk-dreamworld.com Sitesine Hoþgeldiniz.

1 sonuçtan 1 ile 1 arasý
    Junior Member pamukkaleli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart windows7 ýsý da duyarsýz yanmayýn

bu ilk konum baþýmdan geçen enteresan win7 tecrübemi aktarmak istedim.sistemimde amd 5200x2 2.7 ghz iþlemci ati radeon hd3650 512mb 128 bit ekran kartý 3 gb ddr2 800 mhz ram gigabayte GA MA 770 DS3 REVÝCE1 anakart ayrýca thermal take kasa 400 watt psu mevcut..sistemimde xp ve win7 7201 deneme sürümü kuruluydu call off duty son versiyonu oynarken baktýmki xp sistem kendini kapatýyor iþlemciye baktým 70 lerde geziyor iþlemciyi kontrol ettim klipsi çok az dýþa doðru kaymýþ düzelttim termal macunuda ihmal etmem fan temizliði vs. sonra baktýmki sistem kendini gene kapatýyor hemen aramalara koyulup program buldum speed fan adlý programdan baktýmki ekran kartým yanýyor 100 derecelere vuruyor sýcaklýk oyunda anladýmki sorun ekran kartýndan kaynaklanýyor ekran kartýndada fanýn altýndaki iþlemcidede macun varmýþ bunuda öðrenmiþ oldum ve kaskatý olmuþ ayrýca ekran kartýnýn fan altýndaki bölümü kararmýþ yani yanmak üzereymiþ yeni macun sürüp fanýný taktýktan sonra ekran kartý 78 derecede kaldý oyun açsam 80 oluyor en fazla.. ama genede ekran kartým sýcaktan havale geçirip bozulmuþ olma ihtimali var þu an çalþmasýna raðmen..iþin garip tarafý biosdan ýsý uyarýsý kapalý olduðu halde yani bios kapatmýyor sistemi xp kendini kapatýyor format dahi atamýyorsunuz fakat win 7 hiç biþi yokmuþ gibi çalýþýyor yani kazayla oyun açsam win7 de pc uçabilirdi hatta crysis açýp biraz oynadým win7 de baktým pc kavruluyor ama win 7 çalýþmaya devam ediyordu hemen arkasýndan xp açmaya çalýþtým açýlmadý xp sýcaktan dolayý...birde ekran kartým 1 yýllýk bu gibi kartlara sahip olanlarda yani yeni nesil kartlar dikkat etsinler thermal macun kýsmýna..
    Konu pamukkaleli tarafýndan (23.02.2010 Saat 21:03 ) deðiþtirilmiþtir.
    AlýntýAlýntý