turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

7. sayfa - 15 sayfa var BirinciBirinci ... 34567891011 ... SonuncuSonuncu
149 sonuçtan 61 ile 70 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    685 Toplam

Standart Cevap: Motor Sporlari 2011 Yeni sezon haberleri

Mallya: 4 Aralık problem değil
    Vijay Mallya, Bahreyn GP'nin takvime dönmesi durumunda, Hindistan GP'nin 4 Aralık'a kaydırılması durumunda Hindistanlı organizatörlerin bir problem yaşamayacağını söyledi.
    Dün Monako'da diğer takım patrolarıyla birlikte Bernie Ecclestone'la bir araya gelen Mallya, Yeni Delhi'nin hangi tarih belirlenirse belirlensin yarışa hazır olacağını ifade etti.

Mallya, "Pistin tamamlanıp tamamlanmadığıyla ilgili bir mesele yok. Pist zamanında yarışa hazır olacak" dedi.

İlk kez düzenlenecek olan Hindistan GP'ye, ülkede çok büyük bir ilginin olduğunu vurgulayan Mallya, bunun motor sporlarının Hindistan'daki gelişimi açısından önemli bir ilerleme olduğunu kaydetti.

Mallya,"İster 30 Ekim olsun, ister 4 Aralık, bizim için hiç farketmez. Aslında Aralık ayında hava daha soğuk oluyor. Yani yarışın kendisini etkileyecek bir durum yok" dedi.

Turkiyef1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    685 Toplam

Ecclestone: FIA'nın Bahreyn'e onay vereceğini umuyorum
    Bernie Ecclestone, FIA’nın gelecek hafta yapacağı kritik toplantıda, Bahreyn GP’yi yeniden takvime koyacağını umduğunu dile getirdi.

Ecclestone, FIA Dünya Motor Sporları Konseyi’nin 3 Haziran’da yapacağı toplantıda onaylaması halinde, Bahreyn GP’nin 30 Ekim’de geçileceğini kaydetti.

Bahreyn’in bu tarihte takvime dönmesi, Hindistan Grand Prix’nin 4 Aralık’a kayması ve böylece sezonun planlanandan bir hafta sonra sona ermesi manasına geliyor.

Dün öğleden sonra durumu müzakere etmek için Monako’da takım patroları ile bir araya gelen Ecclestone yaptığı açıklamada, takımların karşılaşacağı zorlukların farkında olmasına rağmen, Bahreyn’in FIA’dan onay alacağından umutlu olduğunu söyledi.

Takımların da Bahreyn’in takvime dönmesinden mutlu olacaklarını kaydeden Ecclestone, “Tarihle ilgili bir problem var, tek mesele bu” dedi.

Takımların, sezonun uzayacak olmasından dolayı çalışanlarına bu durumu anlatmak durumunda kalacaklarını belirten Ecclestone, Bahreyn’de yarışmanın F1 için güvenli olduğunu düşünüp düşünmediği sorusuna ise, “Bilmiyorum. Bir fikrim yok. Hepsi hoş insanlar. Bir problem yaşamayız. Ben endişelenecek bir durum olduğunu sanmıyorum” cevabını verdi.

Turkiyef1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    685 Toplam

Heidfeld iki saniyelik farka şaşırdı
    Nick Heidfeld, dünkü serbest antrenmanlarda en hızlı tur derecesini yapan Fernando Alonso ile arasında iki saniyelik bir fark olmasından dolayı duyduğu şaşkınlığı dile getirdi.

Günü, takım arkadaşı Vitali Petrov’un bir sıra üzerinde 10’ncu sırada tamamlayan Alman pilot, antrenmanlarda R31’den çok rekabetçi bir performans beklediğini söyledi.

Heidfeld, Monako’ya gelirken takımın önlerde mücadele edeceğini düşündüklerini belirterek, “Bu yüzden şaşırdım. İki saniyeyi nasıl telafi ederiz bilmiyorum ama bunun üstesinden gelmeye çalışacağız” dedi.

Bugünkü performanslarına bakarak sonuç çıkarmak için erken olduğunu da belirten Heidfeld, Renault’nun hafta sonu super yumuşak lastiklerle kullanacağı stratejik seçenekleri değerlendirdiğini kaydetti.

Alman pilot ayrıca, “Bir sonuç çıkarmak için çok erken çünkü hangi stratejileri uygulayabiliriz, seçeneklerimiz nedir, bunları görmek için antrenmanlarda elde ettiğimiz verileri analiz etmemiz gerekiyor. Süper yumuşak lastikleri ilk kez kullanıyoruz. Şu an tam durumu bilmek zor” ifadelerini kullandı.

Turkiyef1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    685 Toplam

Schumi, Vettel'e yardım ettiği iddiasını yalanladı
    Mercedes GP pilotu Michael Schumacher, geçtiğimiz hafta sonunda Lewis Hamilton’a karşı Sebastian Vettel’e yardım ettiği yönündeki iddiayı yalanladı.
    Hamilton daha önce yaptığı açıklamada, Schumacher’in İspanya’da, kendisine tur bindiren vatandaşı Vettel’in geçişine kolayca izin verdiğini ancak kendisinin geçişinde mücadeleye giriştiğini ileri sürmüştü.
    Schumacher, Monako’da gazetecilerin bu açıklamayı hatırlatması üzerine, böyle bir şeyi “hatırlamadığını” söyledi.

Schumacher, “Bunun mantıklı olmadığını sanmıyorum. Vettel, arkadaşım olmasına rağmen, Lewis de Mercedes motoruyla yarışıyor. Açıkçası, bir kişiye yardım etmek veya etmemektense, bu benim için çok daha önemli. Kesinlikle bir yanlış anlama olmalı. Ben (böyle bir durumda) tüm pilotların yolundan çekilmeye çalışırım” diye konuştu.

Bu arada Mercedes’in bu hafta sonu ne kadar rekabetçi olacağı konusunda bir fikri bulunmadığını söyleyen Schumacher, “Lastikler kesinlikle önemli bir faktör olacak. Doğru yerde, doğru lastiği kullanırsanız, bu başarılı olmanıza yardımcı olacaktır” dedi.

Turkiyef1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    685 Toplam

Hamilton'dan hakemlere Toro Rosso uyarısı
    İspanya Grand Prix’de Toro Rosso pilotlarını Sebastian Vettel’e yardım etmekle suçlayan Lewis Hamilton’ın, yarış hakemlerinden bu hafta sonu Sebastian Buemi ve Jaime Alguersuari’ye dikkat etmeleri talebinde bulunduğu öğrenildi.
    Dünya şampiyonu Vettel’in yarıştığı Red Bull Racing ve İtalya merkezli Toro Rosso, bağımsız olarak mücadele etmelerine rağmen kardeş takımlar.

Hamilton, İspanya GP’nin ardından İsviçreli Buemi ve İspanyol Alguersuari’nin, Vettel’e karşı mücadelesinde kendisini geride tutmaya çalışmakla suçlamıştı.

Hamilton’ın, geçişin oldukça zor olduğu Monte Carlo’da bu duruma dikkat etmesini ve gerekirse ceza uygulamayı düşünmesini istediği belirtildi.

Turkiyef1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    685 Toplam

Alonso, Massa'ya çarpmanın eşiğinden döndü
    Fernando Alonso, dünkü antrenmanlarda Rascasse virajını ken takım arkadaşı Felipe Massa’ya arkadan çarpmaktan son anda kurtuldu.

Brezilyalı pilot Rascasse’deki olayla ilgili olarak, “Trafikten sakınmak mümkün değildi. Fernando’yu arkamda tuttuğum bir pozisyondaydım. Fakat önümde de bir McLaren vardı, virajda beni yavaşlattı” diye konuştu.

Massa ayrıca, antrenmanlarda sınırları zorladığı anlar olduğunu belirterek, en az üç kez bariyerlere temas ettiğini söyledi.

Aracı hakkında da konuşan Ferrari pilotu, “Her ne kadar hala, özellikle süper yumuşak lastiklerle biraz oversteer olsa da araçtan memnunum” dedi.

Antrenmanları Alonso’nun 0.6 saniye gerisinde tamamlayan Massa, “Barselona ile kıyaslandığında, mücadele etmek için daha iyi bir donanıma sahip olacağız. Burası, lastiklerden çok verim alamadığımız diğer yerlere benzemiyor” diye konuştu.

Turkiyef1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    685 Toplam

Süper yumuşak lastikler pilotlar için muamma
    Pilotlar, Monako Grand Prix'nin, yaris stratejileri açisindan belirsiz olmasindan dolayi açik bir mücadeleye sahne olacagini belirtti.
    Bu yil ilk kez pilotlar bu hafta sonu süper yumusak lastikleri kullanacaklar.

Kis testlerinde denenen lastigin Monte Carlo pistinde nasil bir performans gösterecegi tüm takimlar için bir bilinmez.

McLaren pilotu Jenson Button, bu hafta sonu dogru stratejiyi belirlemenin çok zor olacagini belirterek, "Gerçekten elimde bu konuda bir ipucu yok. Çok uzun zamandir süper yumusak lastikleri kullanmadik. Mevcut lastiklerle birlikte yarismadik. Fakat süper yumusak lastiklerde çok fazla asinma olacagindan eminim" degerlendirmesinde bulundu.

Williams pilotu Rubens Barrichello ise, pilotlarin kis testlerinde süper yumusak lastiklerden memnun kalmadigini hatirlatarak, lastiklerin performansinin endise kaynagi oldugunu söyledi.

Brezilyali pilot, "Bekleyip görmemiz lazim. Valencia, Jerez ve Barselona süper yumusak lastikleri test etmek için dogru yerler degildi. Daha fazla yol tutusu var fakat bu kullanimini zorlastiriyor" dedi.

Michael Schumacher de, yarista dogru stratejiyi belirlemenin zorlugu sebebiyle yarisin oldukça açik geçecegine inandigini dile getirdi.

Turkiyef1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    685 Toplam

Button: Daha fazlasını umuyordum
    Jenson Button, Monako'da, yarışın bir bölümünde favori durumuna gelmesine rağmen yarışı kazanamamasından dolayı hayal kırıklığı yaşadığını söyledi.
    İşe yaramış gibi görünen üç pit stoplu strateji uygulayan McLaren pilotu, bu avantajını, güvenlik aracı periyodlarında yitirdi.
    Yarışı üçüncü sırada tamamlayan Button, kendisini şannsız olarak görmediğini ancak bugün burada çok daha fazlasını umduğunu ifade etti.
    Button, "16'ncı turda pite girmek doğru bir stratejiydi, araç oldukça iyiydi. Bu şekilde devam edeceğini düşünüyordum. Güvenlik aracı işleri biraz karıştırdı. Bu durumda sert lastiklere geçmiş olmalıydık, fakat o sırada güvenlik aracı
    dışarı çıkmamıştı" dedi.
    Bugünkü stratejinin yolunda gitmediğini söyleyen Button, buna rağmen yarışın, özellikle de yarışa liderlik ettiği bölümde rakiplerine fark attığı sektörün oldukça eğlenceli geçtiğini belirtti.

Turkiyef1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    685 Toplam

Alonso: Kırmızı bayrakta yarışı kaybettik
    Fernando Alonso, Monako Grand Prix'de yarışın durdurulmasının muhtemelen podyumun tepesine çıkmasına malolduğunu söyledi.

Alonso yarışı, Sebastian Vettel'in 1.1 saniye gerisinde bitirdi. Ancak yarışın durdurulmasından önce aradaki 7 saniyelik farkı kapatan ve yeni lastiklerle rakibini geçmeye hazırlanan İspanyol pilot, bitime 6 kala kırmızı bayrakların sallanmasından sonra pilotların lastikleri değiştirmesiyle bu avantajını yitirmiş oldu.

Aksi takdirde Vettel'i geçerek yarışı kazanabileceğini söyleyen İspanyol pilot, "İlk güvenlik aracı periyodunda (ikinci sırada için Jenson Button'ı geçerek) bir pozisyon kazandık, ancak kırmızı bayrakta muhtemelen yarışı kaybettik" dedi.

Alonso, "Yarışın bitimine 8-9 tur kala Red Bull'un lastikleri iyice gitmişti, yarışın son kısmıydı. Benim için kaybedecek birşey yoktu. Şampiyona lideri değilim. Yarış kazanmaya çalışacağım, kaza yaparsak yapalım" ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte, bu sezon en iyi sonucu aldığı mücadelenin kendisi ve Ferrari için tatmin edici olduğunu belirterek, takımın tur yediği İspanya GP'nin ardından yeniden sahneye çıkmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.

Alonso, "Türkiye'de 3'ncülük, burada ikincilik. Bizim için iyi bir hafta sonu oldu. Perşembe günü hızlıydık. Sıralamalarda da hızlıydık" dedi.

Ferrari'nin, zor bir haftanın ardından bu podyuma ihtiyacı olduğunu ve bu yüzden de "çok fazla mutlu" olduğunu söyleyen Alonso, "Yedi gün önce Barselona'da liderin 1.30 saniye gerisindeydik. Bu sonuç, herkes için iyi bir motivasyon oldu" dedi.

Turkiyef1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    685 Toplam

Vettel: Risk aldım, kazandım
    Sebastian Vettel, Monako Grad Prix'yi kazanmaya kararlı olduğunu, bu yüzden "riskli" tek pit stop stratejisini tercih ettiğini söyledi.

Şampiyona lideri Alman pilot, güvenlik aracı periyodunda rakipleri pite girerken pistte kalmayı tercih etmişti. Vettel böylece yarışın geri ikinci güvenlik aracına kadar olan 56 turluk bölümünde tek set yumuşak lastikle devam etti.

Bitime 6 tur yaşanan kazaların ardından kırmızı bayrakların sallanmasıyla yarışın durdurulması Vettel'e yeni set lastiklere geçme imkanı verdi ve böylece daha önce kendisinden daha yeni lastiklerle yarışan Fernando Alonso ve

Jenson Button ile lastik açısından durumu dengelemiş oldu.

Tek pit stop kararının kendisine ait olduğunu söyleyen Red Bull pilotu, yarışı kazanmanın tek yolunun bu stratejiden geçtiğini düşündüğünü söyledi.

Vettel, "Harika bir yarış oldu. Çok uzun bir yarıştı, damalı bayrağa kadar uzun bir yol vardı. Bazı bölümlerde zafer çok uzakta görünüyordu" dedi.

İlk güvenlik aracı periyodunun ardından rakiplerinin yeni lastiklere geçtiği için çok daha iyi bir yol tutuşuna sahip olduklarını belirterek, "Ben dışarda kalmak istediğimi söyledim. Kazanmak için tek şansım buydu" ifadesini kullandı.

Vettel, "Yarış sona yaklaşıyordu, yarışın durdurulduğu sırada bitime 6 tur vardı. Açıkçası lastiklerde ciddi sıkıntı yaşıyordum, fakat sonuna kadar idare edebileceğimi düşünüyordum" dedi.

Vettel, "Ardından kırmızı bayrağı gördük. Vitali'nin durumunun iyi olduğunu duymak güzel. Lastikleri değiştirme imkanımız oldu tabi, böylece eski lastiklerden kurtuldum. Ardından da damalı bayrağa kadar kısa bir mücadele oldu" değerlendirmesinde bulundu.

Alman pilot, "Risk aldık. Ancak kazanmak istiyorduk. Bu riskin ödülüne de kavuştuk. Mutluyum. Burada kazanmak büyük bir onur. Yılın en en iyi grand prix'lerinden biri" yorumunda bulundu.

Turkiyef1
    AlıntıAlıntı

7. sayfa - 15 sayfa var BirinciBirinci ... 34567891011 ... SonuncuSonuncu